خواص دارویی گونه های دستگاه لیزر

دستگاه لیزر ها و گیاهان یک کدام از عنصرها دکوری طبیعت هستند که تاثیر به سزایی را در معاش انسانها می گذارند , دستگاه لیزر ها و گیاهان بدون فواید ظاهری و دیوانه از خواص و فواید فوق العاده ای برخوردار می باشند که می توانند تحت عنوان یک معالجه کننده کار کنند , در ادامع مقاله می خواهیم به خاصیت دارویی اشکال دستگاه لیزر بپردازیم , با گیاه یاب همپا باشید .
خاصیت انواع دستگاه لیزر ها
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر مدام فصل بهار
گیاهی علفی , یک‌ساله و به ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر است . برگ‌های آن بیضوی صورت و کرکدار و دستگاه لیزر ‌هایش به زردرنگ نارنجی و درشت در انتهای ساقه قرار گرفته‌اند و صبح‌ها گشوده و عصرها عده میگردند .
دستگاه لیزر ‌ها بخش آیتم استفاده‌ی گیاه هستند که ترکیباتی نظیر اسانس , دستگاه لیزر وکزیدها , موسیلاژ , کاروتنوئیدها , فلاونوئیدها و الکل‌های تری ترپنی دارا هستند .
کاربرد خوراکی
در معالجه التهابات دستگاه گوارش , اسپاسم‌های روده‌ای – معده‌ای , سوهاضمه و زخم‌های مزمن کاربرد داراست .
کاربرد موضعی
درمان زخم‌های طاقت فرسا , التهابات پوستی و سوختگی‌هاست .
دلایل جانبی
خوب تر است در زنان باردار و شیرده مصرف نشود .

اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بابونه
گیاهی یک‌ساله و مضاعف معطر به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر با برگ‌های باریک و دراز است و دستگاه لیزر ‌هایی به رنگ‌های سفید و زردرنگ داراست . دستگاه لیزر ‌ها دارای ترکیباتی نظیر اسانس , فلاونوئیدها و سزکویی‌ترپن لاکتون‌ها ( ماتریسین ) هستند .
کاربرد خوراکی
درمان اسپاسم‌های گوارشی و التهابات دستگاه گوارش , مقوی معده , ضداسهال , ضدورم , ضدکرم و آرام‌بخش است .
کاربرد موضعی
معالجه التهابات غشاهای مخاطی و پوست , بیماری‌های باکتریال پوست ( عفونت‌های لثه , حفره دهن ) , التهابات و تحریکات دستگاه تنفس و التهابات ناحیه‌ی تناسلی و مقعدی است .
دلایل جانبی
واکنش‌های حساسیت مثل شوک آنافیلاکتیک , درماتیت پوستی و حساسیت به گرده داراست .
گونه های دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر سرخ
درختچه‌ای با شاخه‌های قهوه‌ای پوشیده از تیغ و به شدت متراکم است . برگ‌های آن بریدگی شانه‌ای دارااست و به رنگ سبز تیره‌اند . دستگاه لیزر ‌های آن قرمز رنگ , صورتی , زرد رنگ یا این که سپید و معطر می‌باشند . خاستگاه دارای اهمیت این گیاه , ایران و قفقاز بوده که امروزه در تمام پارک‌ها و باغ‌های اروپایی می روید . حدود روستا هزار گونه متفاوت از این گیاه موجود هست که دارای تانن و اسانس می باشند .
کاربرد درمانی
در درمان التهابات خفیف مخاط دهن و حلق و افسردگی کاربرد دارد . قابض , ملین ضعیف و ارتقا دهنده‌ی میل جنسی است .
تداخل با سایر داروها
با آهن , وارفارین , آنتی‌اسیدهای دربردارنده آلومینیم , آسپیرین , سالیسیلات‌ها , باربیتورات‌ها , استروژن‌ها و داروهای ضدبارداری تداخل داراست .
انواع دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بومادران